Victoria Londyn w półfinale Junior Cup!
2017.02.14 / Kamil Biegniewski
TAGI: piłka nożna londyn emil kot victoria london
Share |
Piłkarze Victorii Londyn gromią w ćwierćfinale Junior Cup faworyzowany Northolt Lutspur Rangers aż 8:2. W półfinale, 4 marca, polski klub zmierzy się z „jedenastką” Lampton Park.

Sobotni rywal Victorii, w rozgrywkach ligowych rywalizuje o jedną klasę wyżej, nikogo więc nie dziwiło, że to „rangersi” byli w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem, tym bardziej, że w swojej klasie rozgrywkowej zajmują wysoką szóstą lokatę. Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak zgoła odmienna, bo oglądający ten mecz kibice odnosili całkowicie odmienne wrażenie.

Worek z bramkami otworzył Sylwester Kiełbasa, który w 16 minucie meczu wykorzystał podbramkowe zamieszanie i skierował piłkę do bramki „rangersów”. Rywal jednak szybko, bo już osiem minut później, odpowiedział jedną z nielicznych w tym meczu kontrą i było 1-1. Później na boisku karty rozdawali już tylko „biało-czerwoni”. Na 2-1 strzela Jakub Malczak, który po faulu na szesnastym metrze bezbłędnie wykorzystuje rzut wolny. W 35. minucie meczu Mateusz Paczkowski rehabilituje się za niewykorzystaną sytuację z 27 minuty spotkania i jest już 3-1. Po tym golu gospodarze zaczęli grać ostrzej, nie brakowało fauli.

W 37. minucie przed stratą kolejnego gola ekipę z Northolt broni spojenie słupka z poprzeczką, tym razem strzelał Łukasz Paczkowski, ale chwilę później jest już 4-1, bo przepięknym golem popisał się Jakub Matwiejszyn.

Frustracja wśród „rangersów” narastała, więc podłamani ograniczali się już tylko do brutalnych fauli, czego efektem było kilka żółtych kartek. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Jakub Perske, ale kilkadziesiąt sekund później tracimy drugiego gola, po tym jak rywale wykorzystują rzut karny za rękę jednego z polskich piłkarzy w obrębie pola karnego. Chwilę potem wspaniałą interwencją popisuje się Bartłomiej Fogler, który zwycięsko wyszedł z sytuacji „sam na sam”.

Od 55. minuty Victoria gra w przewadze jednego zawodnika, bo po brutalnym faulu sędzia zawodów po raz pierwszy sięga po czerwony kartonik. Trzynaście minut później po analogicznej sytuacji arbiter do szatni wysyła kolejnego zawodnika Northolt Lutspur Rangers. Od tego momentu było to już tylko jednostronne widowisko.

W 75. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Perske na 6-2 strzela Dawid Krzemień, w 85. minucie wynik podwyższa Mateusz Paczkowski, a na dwie minuty przed końcem spotkania rezultat meczu ustala Dawid Krzemień.

W półfinale Junior Cup naszym rywalem będzie Lampton Park, a o drugie finałowe miejsce powalczą New River oraz Gymkhana Club.

Kamil BIEGNIEWSKI

FORTHOLT LUTSPU RANGERS — VICTORIA LONDYN 2-8 (1-5)

Bramki dla Victorii:

16 min. Sylwester Kiełbasa
20 min. Jakub Malczak
35 min. Mateusz Paczkowski
38 min. Jakub Matwiejszyn
43 min. Jakub Perske
75 min. Dawid Krzemień
85 min. Mateusz Paczkowski
88 min. Dawis Krzemień

Victoria Londyn zagrała w składzie: Bartłomiej Fogler, Sylwester Kiełbasa, Jakub Matwiejszyn, Łukasz Bubienko, Jakub Malczuk, Dawid Krzemień, Krystian Kanty, Jakub Perske, Piotr Murawski, Łukasz Paczkowski, Mateusz Paczkowski, Jakub Kuczała, Łukasz Kubit, Maciej Pawełczak, Jakub Perske. Trener: Emil Kot.