Kubot już witał się z gąską
2011.07.01 / Jakub Ryszko
TAGI: tenis wimbledon agnieszka radwańska
Share |
Łukasz Kubot rozegrał pojedynek swojego życia i był bliski awansu do ćwierćfinału turnieju wimbledońskiego. Agnieszka Radwańska odpadła w II rundzie po sensacyjnej porażce z 81. tenisistką rankingu WTA.

W poniedziałek Łukasz Kubot dwukrotnie miał szansę zakończyć na swoją korzyć pojedynek z Hiszpanem Feliciano Lopezem już w trzecim secie. Niestety, zmarnował obydwa meczbole i ostatecznie przegrał walkę o awans do ćwierćfinału turnieju
wimbledońskiego 3:2. Pierwsze dwa sety Polak grał jak w transie. Wystarczy wspomnieć, że przez trzy pierwsze gemy jego przeciwnik zdołał zdołał wygrać jedną piłkę! Pierwszy set wygrał spokojnie 6:3. Z drugim poszło już znacznie ciężej. Kubot wygrał go dopiero tie-breaku 7:5. W połowie trzeciego Lopez w poczuciu bezsilności krzyczałi walił swoją rakietą w krzesło, za co został upomniany przez sędziów.

O wyniku trzeciego seta również miał przesądzić tie-break. Grę nerwów lepiej zniósł Hiszpan, któremu udało się wybronić dwie kolejne piłki meczowe i ostatecznie zakończyć seta na swoją korzyść. Walka trwała w sumie prawie cztery godziny, a przez dwa kolejne sety widać było jak polski tenisista coraz bardziej słabnie. W końcówce piątego
Lopez przejął już całkowitą kontrolę nad tym, co działo się na boisku.

– Łukasz nie zasłużył na tę porażkę. Powinien zwyciężyć. Zagrał wyśmienicie taktycznie, obnażając błędy Lopeza. Hiszpan grał na przetrwanie, zwyciężył bardzo szczęśliwie. Łukasz przy meczbolu poszedł do siatki, do końca był konsekwentny. Zabrakło odrobiny szczęścia, centymetrów. Czescy trenerzy wykonali wielką pracę nastawiając Łukasza na tak ofensywną grę, ale ja też od dawna mówiłem, że tak właśnie powinien robić – tłumaczył po meczu Wojciech Fibak.

Tegorocznego turnieju za udany nie może za to uznać Agnieszka Radwańska. Polska tenisistka w II rundzie musiała uznać wyższość Czeszki Petry Cetkovskiej, która w rankingu WTA sklasyfikowana jest na odległej, 81. pozycji. – Ja zawaliłam, tylko ja, powinnam wygrać ten mecz – mówiła po przegrany 1:2 pojedynku. W całej swojej historii zawodowych występów na Wimbledonie Polka nie odpadła do tej pory przed III rundą. Dwukrotnie w ćwierćfinałach zatrzymywały ją siostry Williams. Nigdy nie pokonał jej nikt spoza pierwszej 15. rankingu WTA.